منوی برگه ها
TwitterRssFacebook
منوی دسته ها

قوانین استفاده

تمامی استفاده کنندگان از خدمات شرکت آدب اعم از حقیقی و حقوقی موظف به رعایت شرایط و قوانین درج شده در این صفحه میباشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که آدب از سرویس آنها استفاده می کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و آدب حق اضافه، حدف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی برای خود محفوظ می دارد.

فعالیت های غیر مجاز کاربر
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. آدب تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. آدب حق قطع سرویس کاربران متخلف را بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که آدب از تخطی یک کاربر از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس کاربر به صورت موقت قطع گردد.

پس از تکمیل بررسی ها آدب بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین آدب در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. آدب هیچگونه وجهی به کاربر متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین کاربر متخلف مسئول جبران خسارت وارده به آدب خواهد بود:

استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی
نصب و یا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد
ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای کاربر حذف می شود و با کاربر بر طبق قانون برخورد می گردد
کاربر مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی باشد
استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس  گردد
وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس مورد کاربری
ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا و یا سهوا
ارسال اسپم
عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (کاربر موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)
انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات آدب به کاربر و یا سایر کاربران گردد
استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث
انجام فعالیت IRC
عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس
مختل کردن امنیت سیستم یا شبکه

محتوا

سرویسهای آدب می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد. (البته محدود به موارد زیر نیست):
قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
انتشار اکاذیب علیه دیگران
کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ کاربر تماما بر عهده کاربر است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.
در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر آدب در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده کاربر خواهد بود.
رفع مسئولیت
آدب مسئولیتی در قبال تحویل داده های موجود در فضای میزبانی وب به کاربر ندارد.
آدب مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی کاربر و یا download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
آدب مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای کاربر به صورت رایگان ندارد.
آدب تلاش خود را جهت راهنمایی کاربر در مسائل فنی می کند ولی کاربر خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و آدب مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.